22 janar 2011

Juventusi në bisedime për rinovimin e Del Pieros

Juventusi dhe Alessandro Del Piero kanë filluar bisedimet për rinovimin e kontratës, por paga e legjendës bianconere po e bllokon të gjithë procesin.

Telelombardia njofton se Del Piero është takuar me presidentin Andrea Agnelli të mërkurën në zyrat e klubit në Torino. Të dy biseduan për rinovimin pa prezencën e drejtorëve dhe agjentëve.

Del Piero dëshiron me çdo kusht rinovimin, por Juventusi nuk është në gjendje që t’ia sigurojë pozitën startuese për sezonin e ardhshëm ashtu si pagën prej tre milionë eurosh.