20 janar 2011

Juventus - Roma takohen në kuader të Kupes Italiane

Pas fitores në derbin romak, skuadra e Claudio Ranierit, Roma ka arritur të kfalifikohet ne qerek finale të Kupës Italiane ku do të përballet me Juventusin.

Juventus ariti në qerek finale pasi që eliminoj Catanian në Torino me rezultatin 2-0. Evetmja shpres për të fituar ndonjë trofe mbetet Kupa e Italis sepse lufta për skudeto është shumë e vështire dhe trejneri Del Neri do të mundohet që stinorit ta përfundoj sëpaku me një trofe.

Vlen të përmendet se Juventus është eliminuar edhe nga Liga e Europes, që do të thotë se synimi kryesor mbeten pozita e 4 në rënditjen tabelare dhe Kupa e Italis - Përktheu GrandeJuve.