20 janar 2011

Juve transferon Buffonin e ri

Skuadra e Juventusit ka arritur t’i mposhtë Manchester United dhe Aston Villa për transferimin e portierit 16 vjeçar, Laurentiu Branescu nga CSM Ramnicu Valcea nga Romania.

Juventusi ka paguar plotë 400.000euro për këtë transferim.

Branescu cilësohet si Gianluigi Buffoni i ardhshëm dhe pas një muaji negociata ka arritur marrëveshje.

Ky portier ka debutuar me skuadrën e tij që në moshën 15 vjeçari në vitin 2009.