22 janar 2011

Inter kërkoi Iaquintan

Sipas serisë së sotme të gazetës ‘La Gazzetta dello Sport’, Inter ka trokitur në derën e Juventusit për shërbimet e Vicenzo Iaquintas.

Sikur Juve edhe Inter po kërkon të përforcohet në afatin kalimtar të Janarit, përkatësisht dëshirojn t’a përforcojnë repartin ofansiv.

Marotta tanimë është i vendosur t’a fut Iaquintan në merkato, pasi që është vjetëruar sulmi Juventin dhe gjatë verës parashihet një rinovim komplet i sulmit Juventin.

Iaquinta është në Juventus që nga viti 2007 dhe në mbi 80 paraqitje ka shënuar 30 gola për klubin Biankonerë.