22 janar 2011

Ibrahimovic: Edhe Roma dhe Juve në garë për Skudeto

Në një intervistë për Tuttosport Ibrahimovic foli për kolegët e skuadrës si dhe rreth qështjes së Skudetos për këtë sezonë.

“Cassano? Jam i lumtur që luaj me të. Ai është një lojtar fenomenal me një vizion të madh për lojë. Shum leht mund të gjindesh para golit kur t’a pason topin Antonio.”

“Robihno? Edhe ai është një lojtar i madh, ka një teknikë fenomenale dhe mund të luajm së bashku me sy mbyllur.”

“Skudeto? Të gjithë thonë se gara për Skdueto është në mes të Interit dhe Milanit, por unë mendoj se edhe Juventus dhe Roma janë kandidat për këtë sezonë.”