24 janar 2011

Iaquinta rikthehet në skuader

Pas një pauze të detyruar për shkak të një lëndimi, Vicenzo Iaquinda i është bashkuar skuadres në stërvitje dhe to të jetë i gatshëm për takimin e ardhshëm.

Iaquinta është i gatshëm do të jetë në përbërje në kuadër të kupes kundër Romes në mesjavë. Ai sot sëbashku me skuadren ka stërvitur dhe ka luajtur një ndeshje 6 kundër 6 lejtarve në një fushë të vogel dhe ka arritur të shenoj 5 Gola.

Po ashtu në stërvitje kan qenë edhe Del Piero dhe Rinaudo të cilët kan stërvitur vetmas - përktheu GrandeJuve.