24 janar 2011

Gjendja e futbollistëve të lënduar

Mbrojtësi i majt i Juventusit, arman Traore ishte lënduar në fillimin e ndeshjes Sampdoria - Juventus. Si gjithnjë gjendja e tij shëndetsore do të bëhet e ditur pas 48 orëve.

Sot mjeket e skuadres kanë kontrolluar sulmuesin Amauri, i cili po shkon shumë mirë drejt rikuperimit pasi që kishte thyer hunden dhe shërimi i ti po shkonshumë mirë.

Po ashtu në pjesen e dytë në ndeshjen kunder Sampdoris, Momo Sissoko ishte goditur në këmbën e djatht, ai neser do të shkoj në kotrollim mjeksor por sipas të gjitha gjasave ai do të jetë në dispozicion kundër Romes.

Inshalla rikthehe sa më shpejt nga lëndimet të gjith futbollistet e Juves, për ta ndihmuar skuadren drejt suksesit - me respekt GrandeJuve.