20 janar 2011

Fabiano pret ofertë nga Juventusi

Sulmuesi i Sevillas, Luis Fabiano, është duke pritur ofertë nga Juventusi dhe synon të largohet gjatë këtij afati kalimtar.

“Në të vërtetë, Juve ende nuk ka shfaqur zyrtarisht interesimin e vet te unë ose Sevilla. As Wolfsburg nuk e ka bërë këtë. Siç thash më herët, deri tash e vetmja ofertë zyrtare ka ardhur nga Corinthians”.

“Sa u takon të tjerëve, ne presim zhvillimet e reja. Fatkeqësisht ka shumë fjalë që e lidhin atë me një kalim në Itali, por në fund të ditës asgjë nuk ndodh. Dukshëm, Juventusi është një klub i shkëlqyeshëm dhe ai do të pëlqente të transferohej në Itali, por për momentin nuk ka ofertë formale”, ka thënë përfaqësuesi i lojtarit, Jose Fuentes, për Calciomercato.it.