19 janar 2011

Fabiano i thot "PO" Juventusit


Sipas La Gazzetta Dello Sport, sulmuesi i Sevilas Luis Fabiano ka arrit marveshje me Juventusin dhe tashmë ka mbetur që të miren vesh vetëm Sevilla dhe Juve.

Juventus është në kërkim të një sulmuesi pas lëndimit të Quagliarellas i cili do të jetë larg fushes deri në fund të stinorit.

La Gazzetta bënë të ditur se Peppe Marrotta ka kërkuar nga Sevilla që Luis Fabiano të huazohet në Juventus deri në fund të stinorit për 2 milion euro, mirpo Sevilla dëshiron ta shes futbollistin me vlerë prej 10 milion euro.

30-vjeqari mometalisht përfiton 3.2 milion euro nga Sevilla, dhe nuk është as pak kundërt që në Juventus të fitoj 2.5 milion - të shifet se cka do të ndodhë deri më 31 Janar raporton La Gazetta përktheu GrandeJuve.