18 janar 2011

Edhe Milan pas Bastos

Milan së fundmi është vënë pas anësorit të Olympique Lyon, Michel Bastos sipas ‘La Gazzetta dello Sport’.

Domenico Criscito i Genoas dhe Reto Ziegler i Sampdorias janë dy opsionet për t’a përforcuar krahun e mjat të mbrojtjes, por ‘zbuluesit’ e Milanit kan mbetur të mahnitur me paraqitjen e Bastos në fitoren 3-0 të Lyonit ndaj Lorientit të Shtunën.

Pas Brazilianit janë edhe ekipet si Juventus, Villareal dhe Manchester United, por Bastos është i vendosur të ëndroj në Lyon për t’i ndihmuar ekipit në kualifikimin për Champions League sezonin e ardhshëm.