14 janar 2011

Del Neri lavdëron ekipin e tij

Luigi Del Neri ka lavdëruar paraqitjen e ekipit të tij në fitoren 2-0 ndaj Catanias në kuadër të Kupës së Italisë.
“Ekipi ishte i fuqishëm në mbrojtje, dhe kjo është një shenjë pozitive për ne. Është një fitore që na jep vetëbesim për disa javët e ardhshme. Ne ishin shumë të kujdesshëm ndaj kundërshtarëve, dhe ishte një kënaqësi të shoh ekipin të luajë kaq mirë”, ka thënë Del Neri.

Trajneri Biankoner po ashtu është shprehur i kënaqur me rikthimin e Gianluigi Buffon në ekipin e parë.