03 janar 2011

Del Neri ka kokëdhimbje sa i përket portjerit të parë

Portjeri i Juventusit, Gigi Buffon mund të rikthehet më heret nga lendimi, nga që është pritur, dhe për Juven do të jetë një problem se kushë do të jetë portjeri i parë i skuadres.

Buffon ka filluar të stërvitet pas një operacioni që e la larg fushe për 6 muaj.

32-vjeqari ka qenë i impresionuar me stërvitjet ne Vinovo, për këtë arsye Del Neri ndjen kokdhimbje se për cilin portjer të vendos për takimin kundër Parmes.

Storari, shkëlqyeshëm e kishte zavendësuar Buffonin në fazën e parë të stinorit, ku ka fituar edhe epitetin e portjerit më të mirë në Itali.

La Gazzetta dello Sport - Bënë të ditur se Buffon nuk do të pranojë që të qëndroj në pankin.

Juventus dëshiron të bisedoj për kontraten e Buffonit.

Buffon - momentalisht paguhet 6 milion euro për sezon, që i sjell një dom skuadres së Juves sa i përket financave, Nuk është sekrete që Peppe Marotta dëshiron që t`ja zvogloj rrogen Buffonit nga 6 milion në 4 milion. - Përktheu Grande-Juve.TK