25 janar 2011

Del Neri: Juventus ekipi më mirë në Serie A

Trajneri i Juventusit, Gigi del Neri, thotë se ai është në drejtim të ‘ekipit më të mirë në ligë’.

Juve sërish ka pësuar rënie gjatë vikendit, kur nuk nxori më shumë se një barazim pa gola ndaj Sampdorias.

“Ende jam i bindur se Juve është ekipi më i mirë në ligë. Në përgjithësi ne e kemi treguar se mund të shtyhemi me secilin”.

“Besoj shumë në grupin tim dhe rikuperimet e lëndimeve do të na lejojnë neve të jemi më konkurrues”, ka thënë Del Neri.