03 janar 2011

City arrinë marrëveshje me Dzekon - 27 milion funte

Manchester City ka arritur marrëveshje mbrëmë me sulmuesin e Wolfsburgut, Edin Dzeko, thuhet se kjo marrëveshje peshon 27 milion funte.

Megjithëse detajet pritet që të finalizohen, City është konfident në kompletimin e transferimit të Dzeko, në një marrëveshje pes vjeçare ku Dzeko do të përfitoj 100 mij funte në javë.

Boshnjaku pritet që të enjten të arrijë ne Manchester dhe t’i nënshtrohet testit mjekësor dhe të kompletoj kalimin e tij pas negociateva të zgjatura në mes të agjentit të tij dhe City-it.