25 janar 2011

Branca: Fabiano tani, Ganso në Qershor

Skuadra e Interit nuk dinë të kërkoj ndonjë sulmues, nuk kanë strategji të kërkimeve, ata shikojn interesimet e Juves dhe Milanos. Ku bëjnë këto skuadra kërkime ata mundohet ti fusin hundët.
Si përshembull ata kanë transferuar Militon ai ishte i kërkuar më par nga juve dhe Milan, sa i përket Etos ai erdh si rrjedhoj e shkëmbimit me Ibren, kurse kan dështuar me Kuaresmen dhe Marko Arnautovic sepse ikishte strategjia e tyra e tashmë ikan futur hundet në kërkimin e Fabianos, ku interesim ka shprehur edhe Juve..
Vllezer Inter është një skuader hajdute ajo nuk ka strategji të transferimeve ajo i vjedh idet e drejtorve sportiv të skuadrave tjera.


Në vazhdim kan shpreh interesim për Fabianon

Drejtori i Interit, Marco Branca ka thënë se ka një gjasë që sulmluesi i Sevillas, Luis Fabiano mund t’a veshë fanelën Neruazure.

Branca tha gjithashtu se është duke e përcjellur edhe fantazistin Brazilian, Ganso por transferimi i tijë nuk do të bëhet gjatë merkatos së Janarit.

“Ka mundësi që Luis Fabiano mund të vijë në Inter, por ende asgjë nuk është e kryer.” tha Branca për ‘ANSA’ gjatë dhënies së çmimeve Oskar për lojtarët më të mirë në Serie A.

“E dëshirojmë Sanchezin, por ai nuk është në merkato. Ganso është një mesfushorë që e planifikojmë për të ardhmen, por jo për Janarin.” kolkudoi ai.