23 janar 2011

Bonucci nuk po kemi fat

Pas takimit kunder Sampdoris, edhe Bonucci për "Juventus Channel" ka deklaruar së fati nuk ishte në anen e Juventusit.

Po, po na mungon fati, Po te shkonte topi i Del Pieros në rrjetë në minutat e fundit ne sot ketu do të bisedonim për tri pikët e fituar. Tashmë kemi vetëm një pikë, mirpo sot është rikthyer aj Juventusi i më hershëm dhe i vetëdijshëm për cilësinë e tij. Në mbrojtje kemi luajtur mirë, vetëm një shans ekan pasur, do të mundohemi të punojm kështu, kësaj skuadre imungon vetëm fati. Sot kemi pasur shansa të mëdha për gola mirpo nuk arritem të shenojm megjithatë Juventus është këtu dhe duhet të fitoj.

Martinez në këtë takim ka treguar që blerja e tij ishte e rëndësishme mirpo nuk pat kohë ta tregoj veten.

Kur Martinez nuk është i lenduar dhe luan me ne atëher skuadra jonë ka një kfalitet më të lartë. Shpresojm se shumë shpejt do të rikthehet në formë. Pas këti takimi të gjith ne ndihemi keq që nuk arritëm të shenuam fitore. Kemi mundur ta mbrrijm hapin me skuadrat tjera mirpo udhëtimi në Genoa ishte i vështir. Shpresoj që do tju rikthehemi fitoreve pikërisht në takimin kundër Romes.

Sot në mediat italiane thuhet se Juventus ka luajtur futboll anglez, kurse referi ka referuar në mënyrë Italiane?

Po, sot Juventus ka luajtur njësoj si futbolli Anglez, me inatizem dhe forc. Nuk dëshiroj ti komentoj referët. Ndodh se referi ka ndërprer ndeshjen në disa raste ku ka mundur ta lejon të zhvillohet loja, mirpo këto gjëra ndodhin - Deklaroj Bonucci përktheu GRANDEJUVE.