23 janar 2011

Barazon Juventus, fiton Napoli

Juventusi nuk ka arritur të nxjerrë asgjë më shumë se një barazim pa gola ndaj Sampdorias në sfidën e zhvilluar në Marassi, përderisa nga ana tjetër Napoli ka vazhduar marshin drejt vendit të parë, gjë të cilën nuk e bëri Lazio.

Bianconerët ishin më të mirët ndaj Sampdorias, sidomos në pjesën e parë ku në fushë ekzistoi vetëm një skuadër. Në pjesën e dytë ekuilibrat u zhvendosën në mesfushë dhe ndeshja u bllokua me një barazim pa gola.

Napoli nuk pati probleme ndaj Barit, të cilën e mopshti me rezultat 2-0, falë golave të Ezequiel Lavezzit (38’) dhe Edinson Cavanit (87’).

Lazio edhe zyrtarisht nuk është për Scudetto, pasi pësoi humbje me rezultat 3-1 në transfertë te Bologna.

Napoli me fitoren e sheh veten në pozitën e dytë, me një pikë më pak se Milani që luan në mbrëmje, ndërsa Lazio ka 37 pikë në pozitën e katërt. Juventusi është në pozitën e gjashtë me 35 pikë, po aq sa ka Interi me një ndeshje më pak të zhvilluar.