12 janar 2011

Babel në radarin e Juves

Sipas ‘Tuttosport’ Juventus është duke monitoruar nga afër gjendjen e Holandezit, Ryan Babel që ka kontratë me klubin Anglez, Liverpool.

Zonja e Vjetër duhet të nënshkruaj me një anësorë të majtë dhe Marotta e sheh 24 vjeçarin si zgjidhje e problemeve të Juves saj përket asaj pjese.

Babel nënshkroi me Liverpoolin dhe u transferua nga Ajax në verën e 2007 dhe shpejt u bë një startues i rregullt për ‘Të Kuqtë’. Tani ai është bërë një zëvendësues në Anflied, duke e ‘nxehur’ bankën rezervë të Juves.

Juventus duhet të mposhtë konkurencën e Birmingham Cityt dhe Hoffenheimit në garë për nënshkrimin me lojtarin e Liverpoolit, i cili ka kontratë me klubin në fjalë deri në verë të 2012-tës.