18 janar 2011

Aquilani: Juventusi nuk do ta fitojë titullin

Alberto Aquilani e ka përjashtuar Juventusin nga gara për të fituar Skudetton këtë sezon.

Juve iu kthye fitoreve gjatë të dielës kur mposhtin Barin me rezultat 2-1. Por mesfushori i huazuar nga Liverpooli mendon se Biankonerët ende nuk janë të gatshëm ta fitojnë titullin.

“Juve është mësuar të ketë lojtarë si Zidane dhe Nedved. Ne nuk mund ta fitojmë Skudetton. Interi, Milani dhe Roma janë më të fuqishëm. Objektivi ynë është pozita e katërt”, ka thënë mesfushori italian.