08 nëntor 2010

Buffon: Nuk largohem nga Juventusi

Gjasat që Gianluigi Buffon të kalojë te Manchester United janë shumë të vogla, pasi që është vet portieri ai që ka hedhur poshtë spekulimet për të ardhmen e tij.

“Manchester United? Unë jam mësuar të jetoj me këto spekulime, njerëzit po flasin për këtë që gjashtë vjet”, theksoi Buffon për Tuttosport.

“Një ekip i ri i fortë ka lindur këtu, gjërat gjithnjë po bëhen më të mira, ne jemi në binarë. Kur do të kthehem? Gjithçka po shkon ashtu siç kemi menduar dhe kështu unë mund të rikthehem në janar”, përfundoi gardiani Bianconer.