08 janar 2011

Serie A: 21 lojtarët e ftuar për takimin kundër Parmas

Luigi Del Neri ka ftuar 21 lojtarët që do të jenë pjesë e skuadrës së Juves në takim kundër Parmës që zhvillohet nesër në ora 12:30 në stadiumin olimpik në Torino. Buffon ende nuk është i gatshëm, Bonnuci është i suspenduar. Amuari Delpiero, dhe Marchisio ktehehen nga lëndimet.

Lista komplete:
2 Motta
3 Chiellini
4 Felipe Melo
5 Sissoko
6 Grosso
7 Salihamidzic
8 Marchisio
10 Del Piero 10
11 Amauri
13 Manninger
14Aquilani
17 Traore
18 Quagliarella
21 Grygera
23 Pepe
27 Krasic
30 Storari
31 Constantine
33 Legrottaglie
41 Giannetti
43 Sorensen