19 janar 2011

Ranieri: Vucinic 100% qëndron tek Roma

Trajneri i Romës, Claudio Ranieri hedhi poshtë zërat se sulmuesi i Romës mund të kaloj tek Liverpool apo Juventus në Janar.

Zonja e Vjetër thuhej se po planifikonte një ofertë shkëmbimi me Amaurin, ndërsa Liverpooli mendonte për pratneritetin perfekt me Torresin.

Ranieri tha se Malazezi do të vazhdoj të bëj paraqitje të mira, sepse është një lojtar shumë i nevojshëm për Romën.

“Ai duhet t’a kuptoj se trajneri dhe bordi i Romës e dëshirojnë atë tek Roma. Kështu që mund të ju garantoj se Vucinic 100% do të qëndroj tek Roma.” tha Ranieri për ‘Football Italia’.