02 janar 2011

Juventus shumë afër Leali

Me transferimin e Davide Lanzafames në drejtim të Brescias (në konkurenc të fortë edhe me Cessenan), Juventusi sipas të përditshmes Torineze ‘La Stampa’ ka fituar gjysmën e kartonit të Nicola Leali, portjeri i talentuar që ende nuk i ka mbushur 18 vjet.
Tuttomecatoweb mëson se Inter dhe Milan gjithashtu e kan përcjellur portjerin në fjalë dhe që nga nesër Lanzafame-Leali mund të formalizohet edhe zyrtarisht kjo marrëveshje.