02 janar 2011

Juventus - ëndrron Andrei Arshavin


Juventus vazhdon ta sulmoj Arsenalin, mediat italiane pas interesimit të "Zonjes së Vjetër" për Robin Van Persi, kan bërë të ditur se Juventus është ne gjurmët e sulmuesit Rusë Andrei Arshavin.

Andrei Arshavin me tekniken dhe shpejtësin që ka dhe që i pengjan në lojë Van Persit, në Juventus mund të luaj si mesfushor apo edhe si sulmues i dytë.

Del Neri ka falenderime të mëdha për këtë futbollist dhe do ta vendos të parin në listen e të kërkuarve.

Arshavin në Arsenal ka arritur nga Zeniti dhe në stinorin e par ishte i shkëlqyeshëm, kurse këtë sezonë ka shenuar 7 gola dhe ka asistuar në shumë gola të tjerë.

Mediat Italiane bëjë të ditur se bëhet fjal për një shumë prej 21 milion euro, ku Juventus pikërisht është pajtuar të paguaj këtë shifer që ta ketë Arshavinin në radhat e veta. - Përktheu Grande-Juve.TK