24 janar 2011

Formacioni i Javës: Serie A

Java e 21-të e kampionatit italian kryesisht i takoi favoritëve të cilat fituan ndeshjet e tyre dhe njëkohësisht e ‘ndezën’ luftën për Scudetto.

Befasia e javës padyshim që ishte humbja e Interit kundër Udineses në stadiumin Friuli me rezultat 3-1. Në anën tjetër Milani ka mposhtur Cesenan me rezultat 2-0. Gjithashtu fitore kanë shënuar Roma dhe Napoli ndërsa Juventusi u ndal nga Sampdoria me rezultat 0-0.

Pas përfundimit të kësaj jave Goal.com ka zgjedhur 11 lojtarë dhe formacionin më të mirë të kësaj jave në Serie A.

Portier

Emiliano Viviano (Bologna)

Mbrojtësit

Mario Yepes (Milan)
Massimo Volta (Sampdoria)
Philippe Mexes (Roma)

Mesfushorët

Ruben Olivera (Lecce)
Daniele De Rossi (Roma)
Alexis Sanchez (Udinese)

Sulmuesit

Antonio Di Natale (Udinese)
Ezequiel Lavezzi (Napoli)
Zlatan Ibrahimovic (Milan)
Marco Di Vaio (Bologna)