02 janar 2011

Cristiano Ronaldo rrëmbeu titullin Milosh Krasic-it

Në zgjedhjen e portalit "GOAL.COM", Portugezi ka rrëmbyer titullin e futbollistit më të mirë nga fillimi i stinorit dhe deri me tani.

Pas një lufte të madhe Cristiano Ronaldo ka rrëmbyer vendin e parë me 31.1 % të votave.

Mbrapa ti më 30.48 % të votave, mbeti Juventini në formë Milos Krasic, i cili mbeti larg Ronaldos me 126 vota.

Vlen të permendet se ylli i Barcelones, Lionel Messi kishte fituar 20% të votave.

Në top 5 ishin edhe Gareth Bale, futbollisti i Totenhemit dhe Nemanja Vidic futbollisti i Manchester United.

Në portalin Goal.Com kishin votuar afer 20 mi persona - përktheu Grande-Juve.Tk