24 janar 2011

Andrea Barzagli ne Juventus

Agjenti i futbollistit te Wolfsburg deklaroi sot se klienti i tij do te jete futbollist i skuadres se Juventusit qe nga kjo jave. ” Ne oret e ardhshme Andrea do te udhetoj ne Itali per ta nenshkruar marreveshjen. Mund te ju konfirmoj se ai 100% do te jete lojtar i Juventusit per pjesen e dyte te sezonit. Jam i lumtur per kete marrveshje dhe per rikthimin e Andreas ne Itali” deklaroi Claudio Orlandini.
29 vjeqari Barzagli rikthehet ne Serie A pas dy sezoneve te kaluara ne Bundesliga.