31 gusht 2010

Zyrtare ; REVULUCIONI Perfundon


Perfundon ''REVULUCIONI'' i juventusit nese mund ta quajme keshtu ...Marotta mbyll merkaton per kete vere , nuk do te kete as Boriello e as Kalladze ne Juventus ... Tani duhet ti mbajme shpresat ne keto transferime te cilat jane bere tashme , dhe gjithashtu edhe ne mbrojtesin te majte De Ceglie, qe aty e kemi piken me t...e dobet ... Ne shitem te miret , por mos harrojme qe edhe kemi blere te mire , shpresojm qe do te pershtet Aquilani , ne mesfushe,ku me largimin e Diegos aty e kemi problemin me te madh tani , gjithmone duke u bazuar ne lojen e pare ne Serie A me barin , ku mesfusha nuk ishte ne nivel , ne krahasim se kur ishte Diego, ku atehere i fitonim ndeshjet pa marre parasysh a ishin ne Miqesore apo ne Europa League ... Mos te harrojm qe Milan dhe Genoa jane me te perforcuarat ne Itali , ku genoan e kemi pretendet kryesor per Champions League , duke mos harruar edhe Roma Inter dhe Milan,dhe te themi lirisht se Milan ka bere ''BOOM'' ne trensfere ,,, Sidoqoft shpresojm te arrijm CL , synimin e Juves dhe te kryesise se Juventusit .. per Scudetto une per vete nuk shpresoj shume, se nuk eshte mire te themi para vaktit se ne do behemi Kampion , sepse ne fund mund te del e kunderta dhe do te jemi te zhgenjyer ,mu sikur ne vitin qe po e lejm... FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS