30 gusht 2010

Me te rejat nga tregu i transfere ne itali

Lajmet kryesore të Seria A në kohë reale drejtpërdrejt nga selia zyrtare italiane e transferimeve në Hotelin ATA në Milano:

Inter Milan:

- Kampionët e Seria A në fuqi, duan të nënshkruajnë një mesfushor brenda 24 orëve. Claudio Marchisio nuk është më një opsion për shkak se ai është i dëmtuar që nga dje. Inter janë kureshtar mbi disponueshmërinë e Riccardo Montolivo (Fiorentina) dhe Andrea Poli (Sampdoria). Kontaktet janë duke u zhvilluar edhe me Arsenalin për Cesc Fabregas. Megjithatë, papritur në minutën e fundit mund të jetë mesfushori I Real Madrid Rafael Van der Vaart.
auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, insurance, insurance, insurance insurance, auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, loans, insurance, insurance, insurance,
AS Roma:

- Giallorossët janë duke u përpjekur për të arritur një marrëveshje me Cagliari dhe mund të nënshkruajnë portierin italian Federico Marchetti.auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, insurance, insurance, insurance insurance, auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, loans, insurance, insurance, insurance,

- Mesfushori atakues i AS Roma Julio Baptista është ende në shitje, por mund të mbetet të paktën deri në janar 2011. Braziliani është duke hedhur poshtë të gjitha ofertat nga klube të tjera.

AC Milan:

- Rossoneri kanë rënë dakord me Juventusin për sulmues italian Marco Borriello, i cili është I vendosur për t’u bashkuar me Bianconerët.
auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, insurance, insurance, insurance insurance, auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, loans, insurance, insurance, insurance,
- AC Milan janë në prag të shitjes së sulmuesit Klaas-Jan Huntelaar të Schalke 04. Kontakte të drejtpërdrejta janë duke u zhvilluar që nga ky mëngjes. Për më tepër, drejtor teknik I Rossonerëve është në rrugën e tij në Gjermani për të finalizuar detajet e mbetura për holandezin.
auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, insurance, insurance, insurance insurance, auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, loans, insurance, insurance, insurance,
- AC Milan e kanë ngarkuar agjentin e futbollit italian Raiola për të negociuar me Manchester City për sulmuesin brazilian Robinho. Raiola ka lënë tashmë ATA Hotel Ekzekutiv dhe ka udhëtuar për në Mançester. Shancet janë 99% për Robinho që t’i bashkohet me AC Milan para mbrëmjes së nesërme.

- AC Milan janë të interesuar edhe pëe mbrojtësin majtak të Barcelonës brazilianin Maxwell. agjenti i tij është Raiola, I cili mund të udhëtojë në Spanjë pasi ai të mbyll një marrëveshje për Robinho në Manchester.

Juventus:
auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, insurance, insurance, insurance insurance, auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, loans, insurance, insurance, insurance,
- Bianconeri janë duke biseduar me agjentin e Borriellos Tiberio Cavalleri pasi kanë rënë dakord me AC Milan. 28-vjeçari do të bashkohet me Juventus.

- Juventus janë afër që ët sjellin mbrojtës të tjerë. Kontaktet me disa agjentë dhe klube janë në vazhdim. Në ndërkohë, qebdër mbrojtësi francez I Saint-Etienne Yohan Benalouane ka ateruar në Milano dhe është drejtuar për në Hotel ATA për të nënshkruar një kontratë.

- Juventus janë në bisedime të avancuara me përfaqësuesit e Stuttgart në lidhje me qendër mbrojtësin gjerman Serdar Tasci. Megjithatë, Andrea Barzagli I Wolfsburgut dhe Diego Lugano I Fenerbahçe janë ende në konsideratë.
auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, insurance, insurance, insurance insurance, auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, loans, insurance, insurance, insurance,
- Zyrtarët e Juventus mund të përtërijë interesimin e tyre për kapiten Paolo Cannavaro të Napolit dhe janë në bisedime me Sampdorian pasi ata janë të interesuar për mbrojtësin majtak Zvicrranin Reto Ziegler.
auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, insurance, insurance, insurance insurance, auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, loans, insurance, insurance, insurance,
- Për sa i përket për të shitur, mbrojtësi anësor I Juventusit Jonathan Zebina mund të bashkohet me Brescia.Megjithatë, Fabio Grosso, Zdenek Grygera dhe Hasan Salihamidzic mund të mbeten deri në janar 2011 pasi nuk ka oferta zyrtare për ta. Në ndërkohë, Mauro Camoranesi është pranë bashkimit me Shtutgart.
auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, insurance, insurance, insurance insurance, auto-insurance, rental, mortgage, loans, mortgage, loans, insurance, insurance, insurance,
Fiorentina:

- Viola janë duke planifikuar të nënshkruajnë një sulmues shtesë për të vepruar si mbulim për Alberto Gilardino. Objektivi kryesor është Tommaso Rocchi kapiteni i Lazios, ndërsa Nicola Pozzi I Sampdorias është si alternativë.

- Fiorentina janë të interesuar në mesfushuroin e Udineses dhe Ganës Kwadwo Asamoah.

- Adrian Mutu ka qëndruar pavarësisht prej zërave, dhe nuk kanë interes për Giuseppe Rossin e Villarreal.

përditësime të tjera që vlenë të përmendim:

- Kryetari I Genoa Enrico Preziosi do të nënshkruajnë mbrojtësin e kombëtares Gjeorgjiane Kakhaber Kaladze nga AC Milan për rreth 4 milion euro.

- Lazio janë afër nënshkrimit me sulmuesin nga Manchester City Roque Santa Cruz.

- Napoli janë të vendosur për të nënshkruar mesfushorin zvicerian Gokhan Inler nga Udinese. Kontaktet janë duke u zhvilluar, por një marrëveshje nuk është e sigurt.

- Sampdoria do t’i mabjë lojtarët e tyre kryesore. Për këtë arsye, sulmuesi Xhiampaolo Pazzini nuk do të bashkohet me Juventus.

- Palermo është në kontakt me mesfushorin italian Enzo Maresca, i cili ka lene sot Olimpiakos Pireut. Një marrëveshje pritet të të bëhet zyrtare.

- Parma hequr dorë nga Maresca dhe janë të vendosur për të nënshkruar mesfushorin italian i gjithanshëm Antonio Candreva nga Udinese. Lajmi vjen nga agjenti i tij Federico Pastorello.