30 gusht 2010

Milani arrin marrëveshje me Juven për Boriellon

Sulmuesi i Milanit, Marco Boriello, pritet që të kompletojë transferimin e tij te Juventusi brenda pak orëve, pasi që klubet kanë arritur marrëveshje, njofton Il Corriere dello Sport.
Juventusi e nisi keq këtë sezon me një disfatë nga Bari, ndërsa me ardhjen e Ibrahimovic, ishte vetë
Boriello ai që ka pranuar se nuk ka vend më në San Siro.
Klubet thuhet të kenë arritur akordin për një transferim në formë huazimi me opsion blerje në fund të sezonit edhe pse detajet ende nuk janë bërë të ditura. Ka mbetur vetëm edhe firma e lojtarit dhe transferimi do të zyrtarizohet