28 gusht 2010

Del Neri publikon listen per Barin

Pas trajnimit, në prag të dhe para nisjes për Bari, Delneri ka përpiluar një listë të lojtarëve bëri thirrje për garën nesër (në të 18). Lojtarët që nuk janë më në projektin e ri - Grosso, Zebina, Camoranesi, Salihamidzic, Trezeguet - sigurisht nuk marrin pjesë në udhëtim. Ende mungon me lëndime, Buffon, Amauri dhe Iaquinta. Për kampionatin e parë, trajneri Juventus e ka quajtur Aquilani ri të blerjes, ndërsa thirrjen e parë erdhën për Krasnic Milosh serbe dhe Fabio Quagliarella. Në tërësi, 19 lojtarët e hartuar nga misterin e Blacks
2 Motta

3 Chiellini

4 Felipe Melo

5 Sissoko

8 Marchisio

10 Del Piero

13 Manninger

18 Quagliarella

19 Bonucci

20 Lanzafame

21 Grygera

23 peppercorns

25 Martinez

27 Krasnic

29 De Ceglie

31 Constantine

32 Storari

33 Legrottaglie

34 Ferrer