28 gusht 2010

Del Piero: Dua ta arrijë Baggio-n

Kapiteni i Juventus-it në përballëjen me Sturm Graz shënoi golin me numër 306 në karrierën e tij, Ndërsa “bishtaleci hyjnorë” ka 318 gola. Del Piero i pyetur nga gazetari se a dëshiron të arrishë Roberto Baggio-n, kapiteni u përgjegjë: Baggio, Ishte një lojtar i jashtëzakonshëm në çdo kuptim, Nuk është qëllimi im kryesor, por do të mundohem. Sa bukur do të ishte të arrija Baggio-n, Baggio shënoi me fanelen e Juventusit 275 gola kurse në tërësi 318 gola. Alessandro Del Piero është afër të arrijë Baggio-n pasi ka shënuar 306 gola dhe të gjitha me fanelen e Juventus-it ...