29 gusht 2010

Marotta: “Preferoj Pazzini-n para Benzema-s”

Menaxheri i Përgjithshëm i Juventusit, Beppe Marotta ka folur para mikrofonave të ‘Sky Sport” për lëvizjet e mundshme të Juventusit në ditët e fundit të afatit kalimtarë verorë. Tregu mbyllet të martën, tha ish-menagjeri i Sampdoria-s, Ne do të bëjmë një blerje sipas mundësive tona ekonomike dhe sipas planeve taktike të ekipit. Alternativat tona janë Pazzini dhe Benzema, këta janë lojtarë të mdhejë, por unë preferojë të parin, Pra Pazzini-n sepse për mua ai është më i mire.