29 gusht 2010

Komentet e gazetave të kohës:

"Il Tirreno" Një detyrë prolog: Juve kalon gjerësisht në Bari, fenomeni mbetet një ndër orbitë, por në aspektin e lojës së problemeve Juventus, së paku pjesërisht, të gjitha mbeten. Siç janë shumë rezerva në lidhje me disa vendime të Ceccarini arbitër. Ajo është e mirë për të filluar me, këtë herë nga fundi i pjesës së parë. Ose më e mirë e tre minuta të rimëkëmbjes. Juventus (deri sa të qetë vetëm atëherë Juventus manovrim) përpjekjet jo një goditje të bindur edhe nga të drejtën e grupit. Del Piero godet diagonalisht rrjetë, topi është devijuar pak nga Ingesson (e mirë punën e tij) dhe duke përfunduar garën në fund të thes. Ju shkoni tjetër, pastaj, me Juve plumbi. rezultat korrekt? Ndoshta jo, duke marrë parasysh se çfarë ka ndodhur deri në atë kohë në kamp me Barit shumë të mirë në poking remitancave dhe Juventus i ngrirë dhe jo shumë efektive. Rrugën e shpresoj la Barit pesëdhjetë e "Shën Nikolla". Luaj shpejtë dhe i freskët, i mbledhur ekip nga clamps zakonshme lëmuar. Në shtatë minuta e parë në fakt, ishte diçka kërkesë Barit nga buxheti i lojës. Ingesson, e lartë, (2 ') ka angazhuar në terren dhe Peruzzi, pesë minuta më vonë, Masinga u nis paraqitur shumë mirë vetëm nga palët e Peruzzi, por ka humbur bungled dhe momentin e mirë për të arritur në qëllim. Në mënyrë të përsëritur për të Peruzzi (15 ') këmbë kur ai shpëtoi portën pas një pakujdesshëm prapa të kalojë në një mbrojtës. Dhe Juventus? Inzaghi dhe Del Piero në hije, manovrim është bërë nga Juventus Zidane dhe Di Livio. Inzaghi ka zbuluar vetëm një e shtënë të lartë dhe pozitë qendrore, por asgjë më shumë ose më të mirë. Dhe, në fakt, në gjysmën e dytë Lippi do të zëvendësojë atë me Amoruso. Pjesa e dytë filloi me Barit ka vendosur ende për të balancuar llogaritë. Në fakt, banda çuar tifoz bombardues fëmijën. Pulias kanë gërvishtem dhe Juventus luajti për të mbrojtur vetëm avantazhin e çmuar. Por këtu, pikë kthese të rimëkëmbjes. Neqrouz, ndalues maroken i Barit, ka rënë dakord për të paralajmëruar Ceccarini për një shtytje kundër Inzaghi, ndoshta nell'ingigantire mirë ndodhur. Një minutë më pas të njëjtën Neqrouz kryer një faull nga prapa e Di Livio: e drejta në kartën e dytë të verdhë që ju të shtoni deri një e mëparshme dhe më pas çdo gjë kthehet kuqe. Çdo gjë është e lehtë, atëherë në Juventus, plumbit dhe superioritetit numerik. Që atëherë loja nuk kishte më histori, sepse Zidane ka arritur të sjellë një eurogoal dy rrjeteve Juventus. Bari ka gjetur një mënyrë për të protestuar kundër një fjalim Montero Ceccarini më tifoz, ndoshta të denjë për një karton të kuq. Dëm të dyfishtë, sigurisht, dërguar moralin e Barit nën këmbë, ndërsa Juventus kanë gjetur autostrada kundërsulm vërtetë ku të projektuara. Dhe kështu i fundit për Barit ishte një përvojë e hidhur e vërtetë. Nxitur nga tifozët e tij, Juventus i ka zhytur në simpati e tij dhe kishte gjetur përpara objektivit të tretë (39 ') me Zidane (me siguri më të mirë të tij), Del Piero (44'), u rrit vetëm në gjysmën e dytë pas fillimisht mbytur , dhe një minutë më vonë, fat i keq ka vërshuar përsëri në formën Apulian e një autogol: ajo është rrëzuar pa dashje Garzya Mancini dhe për të nënshkruar 0-5 oshëtimë. Padyshim ekipit Lippi ishte favorizuar nga afër të qëllimeve të gjysmës së parë në një rrjet për të vërtetën në vend të rastit. "REPUBLIKA" Juve vazhdoi për të drejtuar në drejtim të vetë, ndoshta së shpejti do të arrihet. Edhe pse ende nuk e madhe me punën e tij, një fitore larg nga të humbur maj, një 5-0 si një kuti që përmban çdo gjë nga të dy qëllimet e tyre të Barit, me dëbimin e padrejtë të Neqrouz, Zidane kristaltë të dyfishtë, fluide kundërsulm Del Piero. Pasur se sa rezultati, gjysma e cila u shfaq edhe në ekuilibër deri sa të mos Ingesson vendosur të fuzhnjë një parrezikshëm ndihmon Del Piero prekur nga Mancini dhe të shkurtër e dërguar topin në e tij. Mundësia për krahasim mes organizatës dhe kaosit Juventus Pugliese zhdukur në gjysmën e 12 'e dytë, kur Neqrouz (tashmë paralajmëroi absurd) ka rrëmbyer deri Di Livio, dhe loja e Barit Jashtë maroken (emri i tij Rashid, thotë altruist: Juve pajtohem) këtu se kampionët italiane kane shkaterruar muret e kartoni. Ne kemi arritur në sajë të bukurisë gjeometrike e balona preku, hedhur, ledhatohen nga Zinedine Zidane. I cili deri atëherë kishte treguar konsistencën e një mocarela skaduar. Pastaj ai ka marrë magjike, kështu që ai filloi të mrekullueshëm në garë. 2-0 është një goditje nën shtyllën, 3-0 lënë një fluturim e saktësi shkencore. Bari dhe Juventus dhënë një përplasje ka përfunduar me egërsi për të luftuar Del Piero 43 ', pastaj një tjetër e drejtuar nga playmaker i lindur me një kryq në qendër dhe kjo është autoriteti i dytë, këtë herë e Garzya. Të dy shkaktoi dhjetë numrin, të aftë për të shënuar edhe telepatik bankare. Ndoshta Bari duhet të marrin pjesë në mbledhje kombëtare të nerds të Italisë, të mbajtur në Carignano (Torino), të premten 17. Karta do të sillte dru nuk ka të drejtë për asgjë xhepat e ndenjura. Megjithatë jo të gjithë fat i keq. Humbje mund të shpjegohet pjesërisht nga sindromi i Donald, shumë më tepër me mungesën totale të ideve, përveç që duhet të ndiqni për hije kundërshtarin. Futboll Juve pothuajse të reja dhe të vjetra, të paktën qëllimin e kërkuar. Qëllimi ishte Ronaldo kishte për të mbajtur atë të mbyllur dhe nuk e le të shpëtojnë pas fitores së Napolit: misioni i kryer, edhe pse loja të shkurtër (e prodhimit), Juve është si një shumë që Nerazzurri. Ne shohim që në krye (vetëm dy pikë ndan Inter dhe Juve) gjithashtu mund të mbetet kështu. Pa Ferrara, ende i sëmurë, Bianconeri kanë gjetur Inzaghi, megjithatë, e luajtur nga po rimerr veten kronike, me termometrit nën sqetull dhe shall rreth qafës së saj. Një shpërthim në fund zgjim e Zidane, por fantastike. Dhe frëngjisht është gjithashtu një sup të shkëlqyer komik kur fillshtrues mban topin nën këmbë, ndërsa Zinedine është nisur një qoshe. Qeshur. Ndërkohë, përmirëson Del Piero, Count gjithmonë në të mirë dhe Deschamps, mbrojtjen e kujdesshme përkundër të arsyeshme të zakonshme, të panevojshme e Montero arrin të marrë plagosur këtë kohë duke marrë tifoz elbowed. Uruguajan (gju ndrydhur), është e sigurtë për Kosice, pasi Pessotto (shembje të gjoksit) dhe Amoruso (ndrydhur kyçin e këmbës). Sllovakia dhe gjithashtu do të humbasë Ferrara pezulluar dhe Deschamps. Ndërsa Tacchinardi do të paraqiten sot në një gastroscopy, dru e kartës pa fat mund të japin atë larg të Lippi.