30 gusht 2010

Juve ndryshon mendjen per Marco Borriello

Juvetnus ka ndryshuar mendje rreth sulmuesit të Milanit Marco Borriello dhe ka kthyer fokusin te sulmuesi I Sampdorias Gianpaolo Pazzini.

Sipas TMW, Borriello ka kërkuar page të lartë, duke bërë që Juve të heq dorë nga ai, dhe të kthej vëmendjen te Pazzini.

28 vjeçari ka kërkuar page prej 4 milion euro për sezon, me të cilën Binaconerët nuk janë pajtuar, dy ekipet kishin rënë dakord por jo edhe me lojtarin

Roma është future në skenë, dhe kanë shpreh interesimin për të sjell në radhët e veta sulmuesin Rossoner.

Ja pse Zonja e vjetër dëshiron ta sjell Gianpaolo Pazzini, thuhet se I kanë ofruar Blucerchiati 20 milion euro për lojtarin.

Borriello ka shënuar 14 gola në Serie A sezonin e kaluar, duke përfunduar si golashënuesi më I mire I skuadrës në Serie A