26 gusht 2010

Quagliarella përshëndet tifozët

Napoli, 26 gusht - Quagliarella Fabio te Juventus. Sulmuesi Napoli është i afërt me të lëvizte në Juventus: Marotta ka bërë një ofertë për kredi blu e klubit 4.000.000 për dhe rreth 12 milionë për normën e riblerjes në 3 vjet dhe tani pret një përgjigje nga De Laurentiis. Sot, Prokurori i sulmuesit të Castellammare di Stabia, Bozzo, ka kohë që në Juventus vend për të çuar përpara negociatave. Subs - Ndërkohë, Quagliarella u përjashtua nga formimi i bartësit të Evropës sfidë e Lidhjes kundër Elfsborg në Suedi. Sulmuesi shkoi në stol, por në vend të luajtur minutën e parë Cavani, autori i dy gola që vendosi ndeshjen. Mazzarri nuk hyjnë edhe gjatë takimit, duke preferuar Zuniga, Blasi dhe Campagnaro. MIRË SE VINI NË tifozët - Quagliarella për të shënuar më vonë foli për tifozët për më shumë se pesë minuta dhe konfirmoi se është për të shkuar në Juve, "Gjërat janë në tre, jo një tradhëti e arsyes ndonjëherë ka përparësi mbi zemër." Tifozët ishin të heshtur në të qëndron. HISTORIKU - Në Suedi, sfida e para me Elfsborg, ka lëshoi një mosmarrëveshje e dhunshme. Mbi një mijë tifozë Napoli kanë railed kundër De Laurentiis dhe Mazzarri me kor shumë të vështirë, "De Laurentiis vaffan ...», Shoqëria m. .. ',' Quagliarella nuk është në shitje ',' Nese shitur, do të ketë dhunë "ndaj edhe duke fajësuar Lucarelli," Hiqi se këmishë. " Mazzarri - Në fund të lojës nuk është i balancuar Mazzarri: Quagliarella te Juve? Tregu nuk flasim, sonte ne gëzohen. Unë vetëm dua të bëj cheers e tifozëve tanë, tani ka qenë vetëm duke luajtur si Napoli dhe Napoli " PERFAQESIMI - Beppe Bozzo, prokurori amerikan, mori aksioneve të situatës në Mars Radio "negociator ekziston, por ka ende kushtet e fundit, kjo mund të jetë kategorik. De Laurentiis dhe unë me të vërtetë admiroj punën që ai ka bërë në Napoli në ndërtimin e një ekip të madh. Unë nuk mund në një lojë kaq të rëndësishme për të folur me klientin tim jo, pjesë e rrugës të bëj unë. Quagliarella ndjehen pas ndeshjes, kështu që unë nuk mund të themi se ai është i lumtur apo jo. Për mua, Juventus janë një ekip i madh, siç është Napoli. Stol sonte? Escelte janë teknike, ai është një profesionist. Vitin e kaluar ai zgjedhur Napoli. Unë isha tani selinë e Juventusit për të kërkuar një zgjidhje për të ardhmen e Fabio Grosso. Shumicën e kohës kam kushtuar këtë traktat. " MJEKËSORE VIZITA - Sipas raporteve të filtruar në mbrëmje vonë, në mëngjes Quagliarella Fabio duhet të luajnë një mjekësore në Torino. Juve do të përshpejtuar kohën pas aksidentit v Sturm Graz Amauri (akuzuar contracture dhe vetëm pasi të ultrazërit është i njohur shkallën e lëndimit). Nuk ka gjasa që braziliane do të luajë të dielën në Bari në ligën e parë dhe ekipi është pa pikë, Del Piero në pjesë, sepse ajo është gati të largohet nga Trezeguet dhe Iaquinta është që ende po shërohet. Nëse çdo gjë është ok, shanset e parë në fushën tashmë në Bari Quagliarella janë shumë të larta.