29 gusht 2010

Letra e Del Pieros per Trezege

dashur David,erdhi momenti qe te themi CIAO,kam humbur llogarine e sezoneve qe kemi luajtur bashke dhe te golave qe kemi bere.Me siguri jemi cifti qe ka shenuar me shume ne historine e Juventusit,me shume se Charles e Sivori,dy kampion te medhenj,dhe kete ti e di mire,nje krenari e madhe per te dy.Sa e sa formacione perfundonin Trezeguet e Del piero,Del piero e Trezeguet,sa fitore,sa zhgenjime,por per fat te mire,me pak se sukseset,sa perqafime!Nuk ka lojtar tjeter qe kam luajtur kaq shume.17 gola mesatarisht cdo vit,si nr yt i bluzes,kjo tregon cfare bomberi je,por mua sme interesojne numrat per te ditur cfare kampioni je.Jam i nderuar qe kam luajtur me nje nga lojtaret me te forte ne bote,absolutisht,tani rruget tona ndahen,ne futboll ndodh.Do te te pershendes dhe personalisht,por me pelqente ta beja dhe publikisht.Shume fat per aventuren e re,do kemi shume kujtime te bukura per te ndare mes nesh, heren tjeter qe do te shihemi