27 gusht 2010

Zyrtare : Fabio Quagliarella tashme lejtari i juves

Marrota bon Zyrtare transferimin e Fabio Quagliarella Quagliarela eshte ne vendin e neshkrimit te kontrates me Juven , dhe nga ky moment mund te themi se Quagliarela eshte lojtar i ri i juves është praktikisht një lojtar i Juventusit. Juventus klubi ka siguruar punën e ish-sulmues Napolit huamarrjes se 4,5 rëndë për milion. Në fund të këtij Marotta sezon do të paguajë një tjetër 10000000 për të mbyllur një marrëveshje shumë të vështirë, por absolutisht e nevojshme për të zëvendësuar pavlefshme lënë nga largimi i Diego, tani është një lojtar për VfL Wolfsburg. tip Sot e Castellammare di Stabia marrë një klinikë mjekësore Fornaca. Në momentin kur kontrata është SignedDate që do ta lidhë atë në klub në Piemonte: fitojnë 2.000.000 € në sezon, plus bonus. Lojtar edhe pa lëndime Amauri-së, do të luajë të dielën kundër pronarit menjëherë Barit Bigoni BISEDONI - "It's a bit 'të madhe në orët e ardhshme ne do të jemi të komunikimit zyrtar për të sqaruar këtë çështje." Tha drejtori sportive Napoli, Riçard Bigoni lidhje me bisedimet me sulmuesin Juventus që mund të çojë blu Fabio Quagliarella në Torino. "Ne e dimë se kapiteni papritmas transfertat disa ngjarje, por gjëja e rëndësishme është që Napoli të marrë përpara strategjinë e saj - shtoi Bigoni mbërritjes në Grimaldi Forum ne Monako për barazim të Evropës Lidhjes -. Megjithatë, është e padobishme të parashikojnë gjërat që kanë ende të ndodhin. Dje në mbrëmje lajmin e largimit të mundshëm të Quagliarella ka krijuar trazira midis tifozëve të Napolit, gjatë udhëtimit të Boras, pyetje presidenti Aurelio De Laurentiis. "Napoli tifozët janë bashkangjitur ekipit dhe kanë demonstruar edhe dje në Suedi mbështetjen për 90 '- ka minimizohet Bigoni -. Ajo ishte një lojë të komplikuar që na lejohet për të arritur në një moment historik me kthimin në skenën evropiane. Pra, kjo është një ditë për të festuar. " BISEDONI Blanc - 'Ne Reklamat çështje vetëm pas faktit. " Pra, Drejtori i Përgjithshëm i Juventusit Jean Claude Blanc ka prerje të shkurtër në marrëveshje për të sjellë Juventus sulmues Fabio Quagliarella Napoli. Blanc, mënjanë e vizaton të Evropës Lidhjes në Monako, i ka mohuar versionin se Juventus fitoi dy humbje në 24 orë, Burdisso dhe e Krishtlindjeve: "Unë mendoj se kjo është pikërisht se si dinamika mund të ketë qenë shumë të ndryshme" . Nuk ka dyshim, megjithatë, shitjen e Diego. "Marrja e tregut do të thotë marrjen e vendimeve strategjike ne kemi bërë dhe ne do të shkojmë në marrjen e përgjegjësive tona - shpjegoi Blanc -. Ne kemi vendosur të ndryshojë ekip, pasi sezonin e fundit, dhe Marotta Delneri kanë një ide të sakta se si duhet të jetë: ne kemi mbajtur linjë italiane dhe ne ulur mosha mesatare, e cila është ndoshta më e ulta në ligë, sepse ne shikojmë përpara . Ky grup mban rolin e saj si Alessandro Del Piero, i cili dje nënshkroi suksesin kundër Sturm Graz "Edhe një herë ai ishte në gjendje të sjellë të ekipit gjatë një kohë të vështirë - u shpreh kreu i Juventus -. Alex do të ketë hapësirë të tij dhe do të ndihmojë të rinjtë tanë të rriten shpejt.