28 gusht 2010

Italia:Prandelli fton 23 lojtar per ndeshjet e eliminatorve 2012

Cesare Prandelli perzgjedhesi i kombetares italiane publikoi listen e 23 futbollisteve per dyndeshjet kualifikuese per europianin 2012 kunder Estonis me 3 shtator në Talin dhe kunder ishujve Faroe me 7 shtator ne Firence , 4 lojtar jan te rinj te ftuar nga Prandelli Antonelli (parma) , Bovo (Palermo) , De silvestri (Fiorentina) , Gastaldello (Sampdoria).Rikthehen tre Pirlo’ Gilardino e Pazzini i pa ftuar ka mbet Mario Baloteli i cili ka psuar një lendim .

Lista e të Ftuarve :

Portiera: Mirante (Parma), Sirigu (Palermo), Viviano (Bologna).

Mbrojtësat: Antonelli (Parma), Bonucci (Juventus), Bovo (Palermo), Cassani (Palermo), Chiellini (Juventus), De Silvestri (Fiorentina), Gastaldello (Sampdoria), Molinaro (Stoccarda).

Mesfushoret: De Rossi (Roma), Lazzari (Cagliari), Marchisio (Juventus), Montolivo (Fiorentina), Palombo (Sampdoria), Pirlo (Milan), Pepe (Juventus).

Sulmuesit: Cassano (Sampdoria), Gilardino (Fiorentina), Pazzini (Sampdoria), Quagliarella (Juventus), Rossi (Villareal).