04 janar 2011

Toni, Floccari apo Gilardino për Juve-n

Juventus po planifikon që në afatin kalimtar të janarit ta sjell një sulmues. Sipas Gazetes "La Gazzetta dello Sport" të kërkuarit janë: Luca Toni, Sergio Floccari dhe Alberto Gilardino.

Del Neri dëshiron që skuadres t`ja bashkangjit një sulmues i cili do ta ndihmoj skuadren drejt suksesit.

Drejtori sportiv Peppe Marotta e dëshiron Gilardinon i cili më heret kishtendrruar menagjerin dhe mundësit e largimit nga Fiorentina janë më të lehta.

Tifozët vjoll, janë të inatosur në Gilardinon, pas spekulimeve që thuhet se nga Torino ne Firenc do të kaloj Amauri.

Megjithatë do të jetë shumë e vështirë që një gjë e tillë të ndodhë, mirpo Marotta ka bërë një listë me alternativa tjera që do ti përmbush kërkesat e skuadres.

"La Gazzeta" bënë të ditur se Amauri, mund të jetë pjes e bisedimeve për ta angazhuar Floccari-n, mirpo edhe kjo mund të jetë e vështirë pasi që Floccari, është i pa shitshëm nga Lazio.

Mundësia e huazimit është Luca Toni, mirpo sipas disa burimeve përmendet një shkëmbim nëmes Davide Lanzafame dhe sulmuesit të Brescias, Andrea Caracciola. - Përktheu GRANDE-JUVE.TK