24 janar 2011

Nga Brazili: Neymar në Juventus

Nga Brazili tanimë janë të sigurtë se super-talenti i Santosit, Neymar do të jetë një lojtar i Juventusit në verë.

Sipas ‘Tuttosport’ Biankonerët do t’a blejnë Neymarin, përkatësisht këtyre ditëve do t’a paguajnë një shumë për t’a paguar verës edhe shumën tjetër dhe kështu në dy rata, në stadiumin e ri të Juves do të shkelë super-ylli Brazilian Neymar.

I konsideruar nga Pele si talenti më i madh Brazilian, me potencial për t’u bërë më i mirë se edhe vetë Pele ka shfaqur interesim për fanelën Biankonere gjatë muajve të kaluar.

Ky talent nuk do t’i kushtoj Juves më pak se 35 milion Euro.