04 janar 2011

Dzeko i jep ultimatum Juventusit


-Dzeko dëshrion të luaj në Serie A dhe Juventus

-Juventus kanë afat 48 orë për të bërë një ofertë.

-Nëse oferta nuk vjen nga Juve. Ai do të kaloj në City

Ylli boshniak i ka dhënë një Ultimatum Juves që ti bëjnë një ofertë mbrenda 48 orëve ose ai do të kaloj në Angli.

Media angleze raportojnë cdo ditë se Dzeko ka nënshkruar me Cityn, ndërsa ato Italiane raportojnë se Dzeko dëshiron të luaj në Itali dhe se ishin shumë afër që ta transferojnë verën e kaluar.

Disa burime të afërta të Goal.com tregojnë :”Dzeko e ka bërë të kjartë disa herë se liga e tij favorit është Serie A, dhe ai dëshiron të luaj për Juven.”

Sidoqoftë, ai nuk mund të pres përgithmonë. Jemi duke folur për sulmuesin më të mirë në botë, Edin duhet të mendoj si profesionist gjithashtu”

“Ai nuk mund të presë me shumë se 48 orë. Gjithcka varet nga Juve, dhe ata nuk kanë shumë kohë”