26 tetor 2010

Thiago Silva mungon ne sfiden Milan - Juventus

Pas fitores së djeshme kundër Napolit, Milani do kthehet i gëzuar në shtëpi . Milani tani do ketë një sfidë të madhe me Juventusin në San Siro. Kundër Zonjës së Vjetër, ende nuk dihet për Thiago Silvan. Mbrojtësi i qendrës rossonere dhe braziliani pati një lëndim kundër Chievos rreth dhjetë ditë më parë dhe pastaj e la jashtë kundër Real Madridit. Ai pritet të zëvendësohet nga Bonera kundër Juventusit, pë të qenë më i gatshëmnë ligë e Kampionëve kundër Real Madridit.