30 tetor 2010

Boateng: Milani do ta mposhtë me lehtësi Juventusin

Mesfushori i Milanit, Kevin-Prince Boateng, thotë se ata nuk do ta kenë të vështirë në ndeshjen e sotme kundër Juvnetusit, dhe se Rossonerët mund të luftojnë për Skudetto.

“Nëse Milani luan 100 për qind nga potenciali, nuk shoh pengesa: tre pikë do të jenë tonat [kundër Juventusit]

.
Fitorja do të ishte dedikim i një periudhe pozitive për ne dhe konfirmimit se Skudeto është në diapazonin tonë”.

“Ne nuk duhet të kemi frikë nga askush. Ne nuk duhet të shqetësohemi nga kundërshtarët, por vetëm të përqendrohemi të bëjmë punën tonë në mënyrën më të mirë”, ka thënë Boateng.