29 tetor 2010

Del Neri: Mund ta mposhtim Milanin


Trajneri i Juventusit, Luigi Del Neri, mezi pret fillimin e ndeshjes ndaj Milanit, duke thënë se Bianconerët mund të mposhtin Rossonerët.

“Unë nuk po mendoj për barazim”, theksoi Del Neri për mediat, të cilat bënë presion për mënyrën e lojës së Juventusit në këtë derbi.

“Ne do të luajmë për ta mposhtur Milanin. Nëse ne dështojmë, atëherë do të marrim veprimet e duhura. Ne mund t’i mposhtim ata, sepse ne kemi lojtarë të cilët janë të adaptuar për çdo situatë dhe jam i bindur se ata do të jenë në nivel”, ka thënë