27 tetor 2010

Juve interesohet për Maxi Lopez

Skuadra italiane Juventus është e interesuar për shërbimet e sulmuesit të Catanias, Maxi Lopez- njofton La Gazzetta dello Sport.

Sipas njoftimit, bardhezinjtë janë të gatshëm të fillojnë bisedimet me skuadrën siciliane për të transferuar argjentinasin gjatë afatit kalimtar të janarit.

Derisa Vincenzo Iaquinta dhe Amauri nuk po arrijnë të gjejnë formë të mirë, dhe derisa Alessandro Del Piero është në fundin e karrierës së tij, Zonja e Vjetër i ka dhënë përparësi transferimit të një sulmuesi gjatë afatit kalimtar të janarit.

Sidoqoftë, drejtuesit e Catanias janë të vendosur që Lopez të qëndrojë te skuadra e tyre, së paku deri në qershor.