28 tetor 2010

Formacioni i obliguar kundër Milanos!


Dy ditë para ndeshjes së madhe në San Siro kundër Milanos Luigi Del Neri ankonet për mungesat e shumta.
Të lënduarit e Juventusit janë: Buffon, Rinaudo, Grygera, Traore, Lanzafame, Krasic (i suspenduar), Amauri dhe Iaquinta.
Kundër Milanit në portë do të jetë Storari në krahun e djathtë Motta në krahun e majtë De Ceglie Në qendër Bonucci dhe Chiellini.
Në mesfushë dyshja defanzive Felipe Melo dhe Aquilani këtë herë Marchisio do të zhvendoset në krahun e djathtë në krahun e majtë Martinez dhe dyshja Sulmuese Del Piero dhe Quagliarella.
Në Bankën rezerv Del Neri do të ketë në dizpozicion:Manninger,Legrottaglie,Camilleri,ndosh ta Traoren i cili ka gjasa që të jetë në pankinë kundër Milanit Sissoko,Pepe dhe ndoshta duket e pabesueshme ka shumë mundësi që edhe Iaquinta të jetë në pankinë.

Storari
Motta, Bonucci, Chiellini, De Ceglie
Marchisio, Melo, Aquilani, Martinez
Del Piero, Quagliarella