31 tetor 2010

Melo: Ishim si luana kundër Milanit

Mesfushori i Juventusit Felipe Melo ka treguar kthetrat pas fitores kundër Milanit.
Fabio Quagliarella dhe Alessandro Del Piero shënuan për Juventusin, kurse Zlatan Ibrahimovic shënoi me kokë në minutat e fundit të ndeshjes.
"Secili nga ne ishte si një luan sonte." Ne ishim 11 luanët në fushë ", tha Melo për Sky Sport Italia pas ndeshjes.
"Askush nuk besonte tek Juventus. Por ne treguam se jemi një ekip i madh. Është një fitore e madhe kjo."
"Ky është një Juventus i ri. Ne jemi në rrugën e duhur." shtoi ai.
"Gjithkush ka një mentalitet të fitojë ligën. E dimë se Inter dhe Milan janë favoritë për Scudetto, por ne jemi në rrugë të drejtë."