27 tetor 2010

Juve shumë afër Benzemas

Sulmuesi francez Benzema është afër kalimit te skuadra torineze Juventus.
Pas paraqitjes zhgënjyese në takimin e kupës së mbretit kundër Real Murcias duket se divorci mes sulmuesit francez dhe klubit Madrilien do të ndodhë më së largu në janar.
Pas paraqitjes jo të mirë në takimin e mbrëmshëm nuk ka arritur ta bind Jose Mourinhon dhe më pas e zëvendësoi në minutën e 62. Pas kësaj ngjarje Benzema do të largohet në janar me Juventus në pole position.
Sulmuesi francez është i mirëpritur nga trajneri Del Neri i cili nuk është aspak i kënaqur nga forma e Iaquintas dhe Amaurit. Benzema do të mirëpres në verë edhe partnerin e ri të sulmit Edin Dzekon.