30 tetor 2010

Del Piero : Urime datelindjen Diego

Shume prej jush ketu ne forum teksa e lexuat titullin menduat se Del Piero ja uron datelindjen Diegos , ish lojtarit te Juves . Por jo , ai ja uron 50 vjetorin Diego Armando Maradones .

Del Piero : " Qe kur kam qene i vogel me ka pelqyer stili i lojes se tij , me fantazi , gola , spektakel . Me kujtohet kur une kisha 10 vjec dhe ai erdhi ne Napoli per te lujatur , une sot atij ja uroj datelindjen , "Pibe D'Oro" ne ato kohera ishte celesi i suksesit per shume te rrinje , te cilet mesuan shume nga ai , nje nder cilet jam dhe une " deklaron Alesandro Del Piero .

~ Maradona ka thene per Del Pieron se ai kurre nuk do plaket .